Cetec - Serwery i komponenty
Cetec > Serwery i komponenty

Serwery i pamięci masowe

Serwery i pamięci masowe

Naszym klientom oferujemy urządzeń komputerowych renomowanych producentów, począwszy od komputerów I stacji roboczych skończywszy na serwerach klasy Enterprise opartych na technologii RISC.

Oferujemy również rozwiązania typu Data Center, które centralizują kluczowe systemy informatyczne firmy, umieszczając je w bezpiecznym środowisku dającym gwarancję poprawności ich działania, z całą niezbędną infrastrukturą (systemy klimatyzacji, zabezpieczenia przeciwpożarowe, szafy serwerowe etc.) W ramach realizowanych usług zapewniamy instalację i konfigurację systemów operacyjnych oraz aplikacji klienckich oraz cały pakiet usług serwisowych.

Zgodnie z jednym z najważniejszych kierunków rozwoju technologii serwerowych, mającym na celu optymalizację i racjonalizację infrastruktury swoim aktualnym i potencjalnym klientom pełen zakres usług w zakresie wirtualizacji zasobów serwerowych. Podstawowymi narzędziami używanymi w tym obszarze są produkty firmy VmWare - czołowego światowego producenta oprogramowania wirtualizującego na płaszczyznę x86

Serwery - IBM, Hewlett Packard, Sun Microsystems, Dell, Fujitsu Siemens

Pamięci masowe

Rosnące zapotrzebowanie na przestrzeń do składowania danych i coraz większe oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa posiadanych informacji sprawiają, że systemy pamięci masowych stają się kluczowymi elementami infrastruktury informatycznej. Informacje zaś są kluczowymi aktywami w każdej gałęzi biznesu. Zdolność szybkiego i niezawodnego dostępu do danych jest niezbędne. Archiwizowanie i odzyskiwanie danych w niezależny i ciągły sposób jest misja krytyczną. Pamięci masowe, takie jak np. macierze dyskowe, stanowią zewnętrzne nośniki danych służące do składowania i archiwizowania ważnych informacji zgromadzonych w środowiskach serwerowych przedsiębiorstwa. Systemy dyskowe umożliwiają czerpanie korzyści z konsolidacji i współdzielenia danych zarówno w systemach bezpośrednio podłączanych do serwerów (DAS), jak i poprzez wydzieloną sieć typu Storage Area Network (SAN) lub Network Attache Storage (NAS). Wybór technologii i konkretnych rozwiązań zależy między innymi od wielkości składowanych danych oraz wymaganych parametrów wydajnościowych.

Macierze dyskowe, napędy taśmowe, sieci SAN/NAS - IBM, Hewlett Packard, Sun Microsystems, Dell, Brocade
Biblioteki taśmowe - IBM, Dell, Sun Microsystems, StorageTek, EMC, Hewlett Packard

Systemy archiwizacji danych

Stale zwiększająca się wydajność systemów serwerowych, wymaga coraz większych i bardziej rozbudowanych aplikacji, co prowadzi do gromadzenia bardzo dużej ilości krytycznych danych. Biblioteki taśmowe pełnią rolę zewnętrznych archiwów, obsługiwanych przez zaawansowane systemy zarządzające kopiami zapasowymi, oferujących centralne zarządzanie procesami archiwizacji.

Systemy backupu danych/Zarządzanie pamięciami masowymi (Oprogramowanie) - Veritas Software/Symantec, Computer Asssociated, HP, EMC

Współpraca z najlepszymi

W naszych rozwiązaniach storage'owych wykorzystujemy urządzenia najlepszych światowych producentów:

Sun Microsystems - Producent zaawansowanych rozwiązań sprzętowych takich jak serwery, macierze dyskowe, backupy danych oraz oprogramowania, aplikacji zarządzających i systemów operacyjnych. Szeroka gama serwerów pozwala zaprojektować optymalne rozwiązanie. Macierze dyskowe obejmujące nie tylko proste rozwiązania dla małych firm, ale także bardzo zaawansowane systemy redundantne zarządzane specjalnymi aplikacjami SUN.

IBM - Potentat światowy w dziedzinie rozwiązań serwerowych. W rozwiązaniach dla firm wykorzystywane są przede wszystkim serwery i pamięci masowe.

Systemy Xseries - serwery wykorzystujące procesory Intel i AMD dedykowane dla klientów korzystających z różnych systemów operacyjnych i aplikacji np. Microsoft

Systemy p5
- serwery wykorzystujące procesory IBM Power oraz system operacyjny IBM AIX.
Serwery obu systemów dzięki skalowalności i szerokiej gamie produktowej znajdują zastosowanie w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także w korporacjach.

Pamici masowe - IBM System Storage obejmuje głownie macierze dyskowe i biblioteki taśmowe. Dzięki szerokiej gamie rozwiązań, każdy użytkownik może dobrać odpowiedni dla siebie system z zachowaniem rozsądnej ceny.

Dell - Serwery Dell Power Edge to elastyczne rozwiązania dostępne dla każdego klienta. Podstawowe serwery w obudowach typu Tower, duża wydajność za umiarkowaną cenę to najlepsze rozwiązanie dla małych firm. Dostępne są także serwery w obudowie Rack, montowane w szafie serwerowej, wykorzystujące procesory Intel i AMD o wysokiej skalowalności. Do najciekawszych rozwiązań DELL'a, należą serwery kasetowe, pozwalają na znaczną oszczędność miejsca i energii. Idealne rozwiązanie do budowy kompleksowych systemów.

Hewlett Packard - Producent posiadający w swojej ofercie najszersza gamę produktów- proste rozwiązania serwerowe dla małych firm a także zaawansowane systemy wykorzystujące zarówno sprzęt jak i oprogramowanie wspomagające zarządzanie. Serwery z serii Proliant dostępne w obudowach desktop i rack od prostych maszyn jednoprocesorowych do zaawansowanych wieloprocesorowych, dedykowane dla środowisk Windows, Linux.

Wiodącym produktem HP wśród serwerów stają się systemy zwane HP Blade. Jako lider na rynku tego typu rozwiązań. Dzięki technologii minimalizacji można zaprojektować rozwiązanie składające się z kilkunastu serwerów i zajmujące nie więcej niż 10U miejsca w szafie rackowej. Dzięki temu otrzymujemy ogromne oszczędności w zużyciu energii, czasu i zasobów potrzebnych do administrowania. Efektywność rozwiązania i jego skalowalność to najważniejsze atuty.

Do budowy kompleksowych systemów wykorzystujemy także macierze dyskowe HP i systemy archiwizacji danych. Niedrogie macierze, oparte na technologiach FibreChannel oraz iSCSI, umożliwiają mieszanie dysków SATA i SAS.
Systemy archiwizacji danych głównie streamery DAT i Ultrium.

Fujitsu Siemens - Linia Serwerów PRIMERGY obejmuje ciekawe rozwiązania począwszy od prostych serwerów wieżowych poprzez serwery w obudowach stelażowych i rackowych. Serwery stelażowe ze względu na swoja elastyczność w projektowaniu oraz możliwości modyfikacji poprzez modułową budowę, znajdują zastosowanie np. w centrach przetwarzania danych. W tej grupie znajdują się także rozwiązania typu blade, nazywane Primergy BladeFrame, pozwalające na uzyskanie wieloprocesorowych maszyn z zachowaniem niewielkich rozmiarów. Do zarządzania systemami zbudowanymi na bazie urządzeń Primergy służy oferowana aplikacja PRIMERGY ServerView Suite. W ofercie naszej znajdują się także pamięci masowe Primergy Fujitsu-Siemens. Rozwiązania firmy Fujitsu-Siemens charakteryzują się dobrym współczynnikiem efektywności do ceny.